Чөлөөт бөхийн ДАШТ-д оролцох тамирчдыг сонгон шалгаруулах тэмцээн болно

 

Чөлөөт бөхийн ДАШТ-д оролцох тамирчдыг сонгон шалгаруулах тэмцээн болно

 

Наймдугаар сарын 21-26-нд Францын нийслэл Парист болох насанд хүрэгчдийн ДАШТ-д оролцох Монголын баг тамирчдын сонгох сонгон шалгаруулах тэмцээн ирэх амралтын өдрүүдэд Спортын төв ордоны "А" заал болон "Аса" циркийн гадна задгай талбайд болно. 
Энэ жилийн насанд хүрэгчдийн УАШТ-д түрүүлж, Азийн АШТ-д оролцсон тамирчин тойргоор барилдсан тамирчинтай халз барилдаанд шууд барилдана. Харин улсын аварга болсон ч Азийн аваргад оролцоогүй тамирчдын жинд хамгийн өндөр оноотой тамирчин сонгон шалгаруулах тэмцээний шигшээ барилдаанд барилдах шууд эрхээ авна. Харин үлдсэн нь тойргоор барилдаж, ялагч нь шигшээд зодоглох юм. МЧБХ-ны гаргасан чансаанд зарим жинд эхний тав, зургаад багтсан тамирчид оролцох боломжгүй болж, дараагийн тамирчин нөхөж барилдаж байгааг анхаарна уу.

СОНГОН ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭНД ОРОЛЦОХ ТАМИРЧДЫН НЭРС:
Эрэгтэйчүүдийн 57 кг: 
1. Занданбудын Занабазар (Арслан клуб)
2. Эрдэнэбатын Бэхбаяр (Хангарьд)
3. Содномдашийн Батболд (Аваргууд)
4. Алтансувдын Мөнх-Эрдэнэ (Хасу-Мегастарс)
5. Батсайханы Далайбаяр (Цастын барс)
6. Батжаргалын Төгс (Аваргууд)

61 кг: 
1. Түмэнбилэгийн Түвшинтулга (Аваргууд)
2. Энхсайханы Ням-Очир (Аваргууд)
3. Бямбадоржийн Хаш-Эрдэнэ (Алдар)
4. Батсайханы Нэмэхбаяр (Хасу-Мегастарс)
5. Төмөр-Очирын Тулга (Арслан)
6. Дамдинбазарын Цогтбаатар (Алдар)

65 кг:
1. Нармандахын Лхамгармаа (Алдар)
2. Батчулууны Батмагнай (Алдар)
3. Ганболдын Чойгожид (Женко)
4. Батболдын Номин (Аврагч)
5. Батсуурийн Наранболд (Хасу-Мегастарс)

70 кг:
1. Ганзоригийн Мандахнаран (Алдар)
2. Даваацэрэнгийн Хатанбаатар (Арслан)
3. Норовсүрэнгийн Амарсайхан (Харгант цамхаг)
4. Болдхүүгийн Сүхбат (Арслан)
5. Баттулгын Нямдорж (Харгант цамхаг)
6. Гантулгын Идэрхүү (Аваргууд)

74 кг:
1. Доржваанчигийн Гомбодорж (Сүлд)
2. Батчулууны Анхбаяр (Сүлд)
3. Бат-Эрдэнийн Бямбадорж (Алдар)
4. Болдхүүгийн Батсүх (Хасу-Мегастарс)
5. Занданбудын Сумъяабазар (Хангарьд)
6. Батсуурийн Отгонбаяр (Арслан)

86 кг:
1. Пүрэвжавын Өнөрбат (Хасу-Мегастарс)
2. Оргодолын Үйтүмэн (Алдар)
3. Баасанцогтын Өлзийсайхан (Хасу-Мегастарс)
4. Ганбаатарын Ганхуяг (Аваргууд)
5. Баатарын Нямбаяр (Ирээдүй)

97 кг:
1. Өлзийсайханы Батзул (Хүч)
2. Мөнхжаргалын Билгүүтэй (Женко)
3. Лувсандоржийн Төртогтох (Сүлд)
4. Пүрвээгийн Өсөхбаатар (Хилчин)
5. Болдбаатарын Одсүрэн (Аварга)

6. Чинбатын Алтангэрэл (Аварга)

125 кг:
1. Нацагсүрэнгийн Золбоо (Хүч)
2. Мөнхтөрийн Лхагвагэрэл (Аварга)
3. Доржхандын Хүдэрбулга (Сүлд)
4. Цэдэндоржийн Мөнхбаяр (Сүлд)
5. Батцэнгэлийн Чимэдвандан (Даян)
6. Төрмөнхийн Дүгэрдорж (Даян)

Эмэгтэйчүүдийн 48 кг:
1. Эрдэнэсүхийн Нарангэрэл (Хангарьд)
2. Цогтбазарын Энхжаргал (Алдар)
3. Бямбасүрэнгийн Мөнхнар (Алдар)
4. Буяндалайн Чимгээ (Хангарьд)
5. Сэдбазарын Энхтунгалаг (Арслан)
6. Түмэнжаргалын Баасан-Од (Аварга)

53 кг:
1. Даваасүхийн Отгонцэцэг (Хасу-Мегастарс)
2. Ганбаатарын Отгонжаргал (Алдар)
3. Эрдэнэчимэгийн Сумъяа (Хилчин)
4. Бүүвэйбаатарын Хатантуул (Арслан)
5. Болормаагийн Дөлгөөн (Налайх)
6. Амгаланбаатарын Наранцацрал (Баянзүрх дүүрэг)

55 кг:
1. Эрхэмбаярын Даваачимэг (Хилчин)
2. Бат-Очирын Болортуяа (Женко)
3. Бат-Оршихын Болор-Эрдэнэ (Баянзүрх дүүрэг)
4. Эрдэнэ-Очирын Лхагвадулам (Алдар)
5. Өлзийбатын Одгэрэл (Алдар)

58 кг:
1. Энхбатын Гантуяа (Хилчин)
2. Пүрэвийн Отгонбаяр (Женко)
3. Гүндсамбуугийн Энхсувд (Налайх)
4. Алтанцэцэгийн Батцэцэг (Хасу-Мегастарс)
5. Адъяасүрэнгийн Жавзандулам (БТСДуС)
6. Цэенпилийн Шинэхүүхэн (Төв аймаг)

60 кг:
1. Баатаржавын Шоовдор (Хилчин)
2. Хүрэлхүүгийн Болортуяа (Аврагч)
3. Зоригтын Болортунгалаг (Хилчин)
4. Бүрнээбаатарын Нямгэрэл (Алдар)
5. Отгонбатын Оюунтуяа (Аварга)
6. Пүрэвхүүгийн Шинэхүү (Баянзүрх дүүрэг)

63 кг:
1. Пүрэвдоржийн Орхон (Алдар)
2. Соронзонболдын Батцэцэг (Хилчин)
3. Энхбаярын Цэвэгмид (Алдар)

4. Эрдэнэбаатарын Энхбуян (Хилчин)
5. Энхсайханы Дэлгэрмаа (Хасу-Мегастарс)
6. Эрдэнэтуяагийн Саранхөхөө (Цастын барс)

69 кг:
1. Шархүүгийн Түмэнцэцэг (Хилчин)
2. Очирбатын Насанбурмаа (Алтай констракшн)
3. Амгаланбаатарын Чанцалням (Хасу-Мегастарс)
4. Энх-Амарын Даваанасан (Алдар)
5. Мөнхбатын Хишигмаа (Арслан)

75 кг:
1. Ган-Очирын Уртнасан (Хилчин)

2. Бямбадоржийн Цэцэгбаяр (Арслан)
2. Пүрвээгийн Номин-Эрдэнэ (Алдар)
3. Буянжаргалын Даваацэрэн (Төв аймаг)
4. Ганбатын Ариунжаргал (Баянзүрх дүүрэг)
5. Найгалсүрэнгийн Загардулам (Хилчин)

 

ЭРЭГТЭЙ ТАМИРЧДЫН ЖИН ТУС БҮРИЙН ЧАНСАА:

 

 

ЭМЭГТЭЙ ТАМИРЧДЫН ЖИН ТУС БҮРИЙН ЧАНСАА:

 

Эх сурвалж: zaluu.com

Сэтгэгдэл:

Сэтгэгдэл нэмэх
Нэр:*
Сэтгэгдэл:
Bold Italic Underline Strike | Align left Center Align right | Insert smilies Insert link URLInsert protected URL Select color | Add Hidden Text Insert Quote Convert selected text from selection to Cyrillic (Russian) alphabet Insert spoiler
Код: *